Dünya Gümrük Günü Etkinlikleri

ULUDAĞ GÜMRÜK VE TİCARET BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ


26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları çerçevesinde 26.01.2017 tarihinde saat 09:00'da  Bölge Müdür Vekili Ayhan YAZICI, Personel Müdürümüz ve Personel Müdür Yardımcımız, Şube Müdürümüz, Bağlantı idarelerimizin müdürleri ve personelimizin katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.
  

Bölge Müdür Vekilimiz Ayhan YAZICI ve beraberinde ki heyet, Bursa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK'ü makamında ziyaret etti.
 
Ziyarette konuşan Vali Küçük: "Uludağ Bölge Müdürlüğü, Bursa'nın aynı zamanda dış dünyaya açılan kapısı, vitrinidir. Haliyle de yurt dışına çıkan, ya da yurdumuza gelen insan sayısı arttıkça, gümrüklerimizin de yükü artıyor. Fakat gümrük kapılarımızda ki bu yoğunluk bizleri mutlu ediyor. Çünkü, hedefleri olan Ülkemiz ve lokomotif ili olan Bursa'nın hareketliliğinde en canlı örnekleri gümrüklerimiz. Ben bu nazik ziyaretiniz dolayısıyla memnuniyetimi dile getiriyor, Gümrük haftanızı sizlerin nezdinde tüm mesai arkadaşlarınızın ile birlikte kutluyorum ." dedi.
Ayrıca, Dünya Gümrük Günü anısına Orman İşletme Müdürlüğüne fidan bağışında bulunuldu.
'Gümrük Haftası' sebebiyle gerçekleşen ziyaretin anısına, Bölge Müdür Vekilimiz Ayhan YAZICI, Vali KÜÇÜK adına 'Bursa Plaket Hatıra Ormanına' dikilen fidanların sertifikasını, Sayın KÜÇÜK'e takdim etti.
 
  
 

Bölge Müdür Vekilimiz Ayhan YAZICI ve beraberindeki heyet ayrıca Bursa Vali Yardımcısı İbrahim AVCI'yı da makamında ziyaret ettiler.


 

Bölge Müdürümüz Hasan EKEN ve beraberindeki heyet 27.01.2017 tarihinde saat 10:00'de Hamitler Garnizon Şehitliğine ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaret esnasında  Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Şehit Kabirlerine karanfil bıraktılar.

 


 

27.01.2017 tarihinde Cuma Namazına müteakip Şehitlerimiz anısına Fethiye İlahiyat Camiinde lokma dağıtıldı.
 


 

27.01.2017 tarihinde saat 17:00'de Bölge Müdürlüğümüz yemekhanesinde Dünya Gümrük Günü münasebetiyle kokteyl yapıldı. Personelimiz ve Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği'nin katılımı ile gerçekleşen kokteylde üstün başarı gösteren personellere Teşekkür Belgeleri takdim edildi.